جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44861
  تاریخ انتشار : 19 بهمن 1392 15:17
  تعداد بازدید : 511

  تحقیقات اولیه دادگاه لاهه در مورد حوادث آفریقای مرکزی

  دفتر دادستانی دیوان کیفری بین المللی اعلام کرد که تحقیقات اولیه در خصوص اتهامات جرایم جنگی و جنایات علیه بشریت در جمهوری آفریقای مرکزی را آغاز می کند.

  Guardian-33.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فاتوبن سوده دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) در بیانیه‌ای اعلام کرد: وضعیت غیرنظامیان در آفریقای مرکزی از سپتامبر 2012 تاکنون از بد به بدتر تبدیل شده است.

   

  وی در ادامه گفت: گزارشاتی را دریافت کردیم که نشان می‌دهد گروه‌های مختلف در آفریقای جنوبی مرتکب جنایات وحشتناکی می‌شوند.

   

  در ادامه بیانیه‌ وی آمده است: اتهامات مذکور عبارتند از کشتار صدها غیرنظامی، تجاوز و آزار و اذیت‌های جنسی، تخریب اموال عمومی و غارت، شکنجه، ناپدید شدن‌های اجباری، انتقال اجباری غیرنظامیان و استفاده از کودکان به عنوان سربازان جنگی در درگیری‌ها که به گفته خانم بن سوده در همه این حوادث غیرنظامیان به دلیل اختلافات مذهبی به طور هدفمند قربانی شده‌اند.

   

  به گزارش خبرگزاری رویترز، دیوان کیفری بین‌المللی از سال 2007 تاکنون در پرونده‌ای جداگانه در خصوص وضعیت آفریقای مرکزی تحقیق می‌کند و آغاز تحقیقات اولیه که در بیانیه مذکور به آن اشاره شده است می‌تواند منجر به باز شدن پرونده‌ دوم در این دادگاه شود.

   

  بر اساس این گزارش، در هفته‌های اخیر خشونت‌های مرگبار علیه مسلمانان در آفریقای مرکزی شدت یافته که در نتیجه آن مسلمانان بسیاری به طرز وحشیانه کشته و حتی قطعه قطعه شدند. همچنین در این جریان مساجد مسلمانان به آتش کشیده شده است.

   

  همچنین در طول 13 ماه گذشته هزاران تن در خشونت‌های فرقه‌ای در این کشور کشته و حدود یک میلیون نفر بی‌خانمان و آواره شده‌اند.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28633716
اکنون :
19