جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44812
  تاریخ انتشار : 19 بهمن 1392 12:13
  تعداد بازدید : 508

  اسماعیلی:

  دستاوردهای انقلاب در نظام قضایی بی شمار است

  رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: انقلاب دستاوردهای بی شماری به ویژه در نظام قضایی کشور داشته است.

  abdolvahed mirzazadeh-4-188.JPG

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی در سفر به قم با تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر، اظهار کرد: نباید در گذر زمان، اهداف و آرمان‌های انقلاب را فراموش کنیم، بلکه باید همواره به یاد داشته باشیم که هدف از انقلاب 57 چه بود و مراقب باشیم انقلاب از آرمان‌های خود منحرف نشود.

   

  اسماعیلی با بیان اینکه ما برای اسلام قیام و انقلاب کردیم، افزود: این انقلاب برای نجات از استکبار و نظام‌های سلطه، برای عزت و سربلندی مردم و با رهبری امام راحل (ره) به پیروزی رسید.

   

  اسماعیلی با بیان اینکه تحولی که به برکت انقلاب‌اسلامی در نظام قضایی و زندانبانی رخ داده است بیش‌تر از سایر تحولات است، تصریح کرد: ما باید افتخار کنیم که مسئولیت دستگاه قضایی بر عهده کسانی است که ویژگی قضاوت اسلامی را دارا هستند.

   

  وی گفت: در نظام اسلامی و زندانبانی نگرش به انسان بزهکار و خطاکار، تحول یافته است؛ به عبارت دیگر نظام اسلامی برای زندانیان، حقوق اسلامی‌ و انسانی قائل است.

   

  مقام ارشد زندان‎های کشور تصریح کرد: به یاد داشته باشیم که هدف از زندان، اصلاح، تربیت و بازپروری هنجارشکنان است.

   

  اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش با ذکر روایاتی از پیامبر اکرم(ص)، اظهار کرد: انسان مومن دارای خصلت‌هایی است که متانت در برابر حوادث سخت، صبوری در مواجه با بلایا، شکرگزاری در گشایش امور، قانع بودن به روزی خداوند متعال و اجتناب از ظلم و ستم به دشمنان از جمله آنهاست.

   

  وی افزود: برای دستیابی به این خصلت‌ها تلاش و پیگیری لازم است، اما گاهی خداوند در حق بندگان خود لطف می‎کند و محیط کار و مسئولیت محوله به او را آنگونه مقرر می‌کند تا راه این خصلت‎ها هموار شود؛ بنابراین شما به عنوان یک زندانبان که در راه اصلاح و تربیت زندانیان قدم برمی‌دارید در مقابل لطف خداوند باید شکرگزار باشید.

   

  رییس سازمان زندان‌های کشور با بیان اینکه زندانبانی از مشاغل سخت و زیان‌آور است، ادامه داد: در کنار این سختی‌ها، تلاش می‌کنیم تا از سختی‌های زندانبانی کاسته و بر دستاوردهایمان در این حوزه افزوده شود.

   

  وی، منابع انسانی و همکاران را سرمایه‌های ارزشمند این سازمان خطاب کرد و گفت: این منابع باید حفظ و حراست شوند و توصیه من به مدیران در جلسات متعدد ایجاد بستر رشد و بالندگی به منظور تعالی همکاران است.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28633716
اکنون :
36