جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43473
  تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 13:48
  تعداد بازدید : 983

  ابوترابی‌فرد:

  صحبت مقامات آمریکایی در دفاع از حقوق بشر مضحک است

  نایب رئیس مجلس در حاشیه مراسم رونمایی از گزارش وضعیت نقض حقوق بشر در آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: لایحه بودجه فردا به صحن نمی آید.

  amin khosroshahi (1 of 17)-1.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدحسن ابوترابی‌فرد در حاشیه همایش رونمایی از گزارش وضعیت نقض حقوق بشر در آمریکا که امروز (دوشنبه 7 بهمن‌ماه) در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره در دستورکار قرار گرفتن لایحه بودجه در صحن علنی مجلس گفت: لایحه بودجه فردا به صحن مجلس نمی‌آید و شاید چهارشنبه در دستور کار باشد.

   

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم در پاسخ به سوالی درباره زمان نهایی نشست مشترک دولت و مجلس افزود: زمان پیشنهادی مجلس سه‌شنبه 8 بهمن‌ماه بود که به دلیل همزمانی با برگزاری جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد موافقت دولت قرار نگرفت و لذا بعداً درباره زمان برگزاری نشست مشترک تصمیم‌گیری خواهد شد.

   

  عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره سخنان رئیس جمهور در نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس در زمینه سرمایه‌گذاری در دیگر کشورها و ایران تصریح کرد: سخنرانی‌ها می‌توانند نقش موثری در توسعه و پیشرفت سرمایه‌گذاری خارجی داشته باشد، اما باید در عمل زمینه سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی را مهیا کنیم. همانگونه که ما در دوران دفاع مقدس و تحریم‌های ظالمانه غرب علیه ایران توانستیم در عمل پاسخ یاوه‌گویی‌های مقامات آمریکایی و دیگر کشورهای غربی را بدهیم.

   

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت حقوق بشر در آمریکا گفت: سخنان مقامات آمریکایی درباره دموکراسی و حقوق بشر مضحک و تأسف‌آور است، چرا که در طول دوره‌های گذشته به‌خصوص در پایان جنگ جهانی اول و بعد از آن حقوق انسان‌ها در آسیا، آفریقا و خاورمیانه توسط قدرت‌ها پایمال شده است و مردم این مناطق بیشترین آسیب‌ها را از کشورهای غربی دیده‌اند.

   

  وی با اشاره به اینکه الان دوره‌ای است که قدرت‌ آمریکا به شدت افول کرده است، ادامه داد: نمونه آن هزینه‌های بالایی است که آمریکا در جنوب‌غرب آسیا برای لشگرکشی به عراق متحمل شد. آمریکایی‌ها در حالی که با دو لشگر زرهی و یک تریلیون دلار هزینه وارد منطقه شدند، با دست تهی و با تحمل خسارت‌های شکننده به کشور خود برگشتند.

   

  ابوترابی همچنین به شکست آمریکا در مقابله با جبهه مقاومت اسلامی در خاورمیانه اشاره و تصریح کرد: آنها برای آنکه در جبهه مقاومت اسلامی در منطقه ما شکاف ایجاد کنند، هزینه‌های سنگینی متقبل شده و چندین جنگ با حزب‌الله لبنان و حماس فلسطین و در حال حاضر نیز در سوریه به راه انداخته‌اند، ولی هیچ نتیجه‌ای برای آنها در پی نداشت که این نشان می‌دهد آمریکا در حال افول است.

   

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی به بیش از 3 دهه دفاع انقلاب و نظام اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب از حقوق مسلمانان و ملل مستضعف جهان اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران راه را برای بیداری ملل مسلمان هموار کرده است و در سایه این تلاش‌های جمهوری اسلامی، شعارهای دروغین غرب همچون حقوق بشر، خلع سلاح هسته‌ای و دموکراسی به پایان عمر خود رسیده است.

   

  ابوترابی با اشاره به تجهیز رژیم اشغالگر قدس از سوی غرب به بیش از 200 کلاهک هسته‌ای افزود: ملل مسلمان و مردم دنیا دیگر تحمل شعارهای پوشالی غرب را ندارند.

   

  عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات مجلس در دفاع از حقوق بشر و پیگیری حقوق ملل مستضعف جهان، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی با انجام برخی فعالیت‌های سیاسی مانند تشکیل اتحادیه بین‌المجالس اسلامی و نیز اتحادیه مجالس آسیایی با حضور بیش از 40 کشور آسیایی به دفاع از حقوق ملت‌ها و مقابله با زیاده‌خواهی‌های آمریکایی‌ها شده است.

   

  وی به قطع‌نامه پایانی اتحادیه مجالس آسیایی که مورد توافق همه کشورهای عضو این اتحادیه است، اشاره کرد و ادامه داد: باید برای ارتقای سطح آگاهی ملت‌ها پافشاری کنیم چرا که مردم دنیا با واقعیت‌های اتفاقات جهان آشنا شده‌اند و جهانی که در حال شکل‌گیری از کشورهای برآمده از خواسته‌های ملت‌ها است، مواجهند.

   

   

  نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش رونمایی از گزارش وضعیت نقض حقوق بشر در آمریکا که در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به موارد گسترده نقض حقوق بشر در جامعه آمریکا گفت: صحبت مقامات آمریکایی در دفاع از حقوق بشر مضحک است.

   

  حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد با بیان اینکه توجه ویژه به حقوق انسانها از مسائل مهم یا یکی از محوری‌ترین مباحث آموزه‌های دینی گفت: جامعه ایده آل اسلامی جامعه‌ای است که در سایه تربیت انسانها و استقرار نظام سیاسی مبتنی بر حق و عدالت واقعی استقرار می‌یابد و حقوق انسانها به شایستگی رعایت می‌شود.

   

  عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس ادامه داد: در چنین جامعه‌ای کمترین ظلمی نمی‌شود و قرار نیست از انسانهای قدرتمند به دلیل قدرت سیاسی و اقتصادی‌شان دادی ستانده نشود.

   

  وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی توانسته از این منظر گام‌های ابتدایی را برای برداشتن گام‌های نهایی بردارد هر چند که براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند دولت اسلامی در سایه عدالت تحقق می‌یابد، فاصله داریم. دولت اسلامی زمانی معنا می‌یابند که حفظ حقوق انسانها به طور کامل رعایت شود.

   

  نماینده اصولگرای مجلس نهم تصریح کرد: بدون نگاه به تربیت انسانی که مبتنی بر دین باشد نمی‌توان به حقوق بشر دست یافت و هر زمانی که بشریت از آموزه‌های عقلانی و وحیانی فاصله بگیرد ممکن است شعارهای زیبایی مطرح کند اما در واقعیت به آزادی ،‌عدالت و حقوق انسان دست نخواهد یافت.

   

  وی به مصداق این تئوری اشاره کردو گفت: بهترین مصداق آن دنیای امروزی تهی از اخلاق است واقعیت زندگی انسانها بیان کننده این حقیقت است که بدون مبنای علوم وحیانی نمی‌توان در اندیشه پاسداری از حقوق انسان بود.

   

  عضو فراکسیون روحانیون مجلس به کلام امیرالمومنین (ع) خطاب به مالک اشتر اشاره و تصریح کرد: این کلام تبیین کننده این حقیقت است که فقط با تاکید بر عقل برگرفته از علوم وحیانی می‌توان بر حقوق بشر تاکید کرد.

   

  نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به نکته دیگری اشاره کرد و افزود: در حال حاضر در آستانه تغییرات و تحولات اساسی جهانی هستیم چرا که دیگر نمی‌توان با شعار ، شعور انسان را مسخره کرد و آزادی و حقوق بشر را به بازی گرفت.

   

  ابوترابی با بیان اینکه افول دولت آمریکا و دولت های غربی در حال حاضر نشان دهنده این است ادامه داد: اگر دیروز آمریکایی ها با یک اشاره به راحتی به اهداف خود دست می‌یافتند، امروز با صرف هزینه‌های کلان و تحمل کشته‌های فراوان در عراق و حتی با گسیل دو لشگر زرهی نتوانستند به هیچ یک از اهداف خود برسند.

   

  وی همچنین هزینه سنگینی که غرب در افغانستان و برخی کشورهای شرقی متحمل شد اشاره کرد و افزود: این جنگ‌ها چه دستاوردی برای آنها داشته است به گمان من پایان یک جانبه گرایی درباره مسائل جهان به سر رسیده است.

   

  نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش جمهوری اسلامی ایران در این زمینه نقشی کلیدی بوده است خاطرنشان کرد: امام خمینی در کلام خود همواره آمریکا را دلیل پایمان شدن حقوق انسانها می‌نامید و غرب را هدف قرار می‌داد امروزه نیز رهبر معظم انقلاب مدیریت این تفکر آرمانی و هدایت ملل مسلمان و مستضعف جهان را برعهده دارند.

   

  ابوترابی فرد با بیان اینکه غرب و آمریکا اگر در گذشته به راحتی توانستند غده سرطانی رژیم صهیونیستی را بدون هزینه در خاورمیانه تاسیس کنند و آنرا به قدرتی نظامی و هسته‌ای تبدیل کنند اما امروز نقشه راه خاورمیانه درست در جهت مقابله خواسته‌های غربی‌ها در حرکت است که نمونه آن براندازی رژیم حسنی مبارک در مصر از سوی مردم است.

   

  نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه اگر در گذشته غربی‌ها توانستند در شانزده روز سه کشور اسلامی را تسخیر کنند اما امروزه در 33 روز نتوانستند با مقاومت حزب الله لبنان مقابله کنند.

   

  وی با تاکید بر اینکه غربی‌ها امروز کمترین ارزشی برای آزادی و دموکراسی قائل نیستند گفت: با توجه به واقعیت‌های باور نکردنی‌ای که در حال وقوع است نوید تحقق آزادی و ایجاد حقوق بشر واقعی از اتفاقات جهان داده می‌شود.

   

  نائب رئیس مجلس شورای اسلامی سپس به ‌آمارهایی در زمینه نقض حقوق بشر در آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: براساس گزارش‌هایی که از وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده سالانه در آمریکا 4 میلیون جرم خشونت بار و نیز 15 میلیون فقره جرائم مرتبط با اموال مردم و 133 هزار مورد سرقت اتفاق می‌افتد.

   

  ابوترابی فرد ادامه داد: همچنین براساس همین آمارها در سال گذشته 17 هزار نفر در اثر جرایم خشونت بار گشته شده اند این میزان جرایم حتی به شهرهای کوچک آمریکا نیز سرایت کرده که نمونه آن وقوع 2 هزار و 70 جرم خشونت بار در شهر 100 هزار نفری لوئیس گزارش شده است.

   

  وی با بیان اینکه این آمارها نشان دهنده اینکه در آستانه فروپاشی بودن قدرت پلیسی آمریکاست افزود: همچنین موسسات پژوهشی آمریکا مانند "پیوسنتر " از هر 100 نفر بزرگسال در آمریکا یک نفر در زندان به سر می‌برد در حالیکه در 40 سال قبل در همین کشور از هر 400 نفر یک نفر در زندان بوده است همچنین در سال 2010 ، 134 هزار نفر در زندان کالیفرنیا زندانی بودند که این تعداد دو برابر ظرفیت واقعی این زندان است. 60 نفر از این تعداد نیز نوجوانان هستند.

   

  نماینده اصولگرای مجلس نهم به آمار زنان قربانی تجاوزهای جنسی و خشونت در سال 2010 آمریکا اشاره کرد و افزود: در این سال 20 میلیون زن قربانی تجاوز شده‌اند و نیز سالانه 60 هزار زن قربانی تجاوز خانگی می‌شوند.

   

  به گزارش خانه ملت، وی افزود: یک پنجم دانشجویان دختر در آمریکا در محوطه دانشگاه قربانی تجاوز می‌شوند که 60 درصد این اتفاقات در خوابگاه اتفاق می‌افتد.

   

  به گفته ابوترابی فرد این آمارها نشان دهنده جامعه‌ای است که در آن دین و اخلاق در محور نیست و نمی‌توان در چنین جامعه ای از حقوق بشر و حراست از کرامت انسانی صحبت کرد اگر ما در کشورمان حقوق بشر را تجربه می‌کنیم به دلیل داشتن نظام اسلامی است که در راس آن فقیهی عالم و عادل قرار دارد. آنهایی که به دنبال شکاف در نظام اسلامی بودند بدانند که به دنبال حذف جمهوریت و آرای مردم بودند.

   

  نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمارهای منتشره از داخل آمریکا نشان می‌دهد که این جامعه دیگر قابل دوام نیست گفت: این آمارها را موسسات رسمی آمریکا منتشر می‌کنند که قطعا با واقعیت فاصله دارد و فجایع رخ داده بسیار بیشتراز این حرفهاست.

   

  عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس به خشونت علیه کودکان در آمریکا اشاره و تصریح کرد: سالانه 3 میلیون کودک در این کشور قربانی خشونت می‌شوند در حالیکه این رقم واقعی نیست و رقم واقعی 3 برابر این مقدار است.

   

  نائب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید در نظام اسلامی تلاش شود تا مبانی دینی و اخلاقی در جامعه تحکیم یابد. چرا که در نظام اسلامی مردم امنیت را از احترام به حقوق دینی خود دارند نه از پلیس

   

  ابوترابی فرد ادامه داد اگر نیروی انتظامی را تقویت کرده و به آنهادر حوزه‌های مختلف آموزش بدهیم قطعا در بالاترین سطح تصور از امنیت قرار خواهیم گرفت. نباید مجرمان در نظام اسلامی مجال تخلف بیابند دستگاه قضایی نیز باید آن گونه که شایسته نظام اسلامی است تقویت شود تا بتوانیم شرایط بسیار بهتری را تجربه کنیم.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180548
اکنون :
61