جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 26073
  تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1392 14:51
  تعداد بازدید : 768

  نقد لایحه جدید حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط آن

  لایحه جدید حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط آن که منتقدان بسیاری هم دارد،در نشست شورای حمایت از حقوق تالیف و نشر مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

  خرداد 1391

   

  لایحه جدید حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط آن که منتقدان بسیاری هم دارد،در نشست شورای حمایت از حقوق تالیف و نشر مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

   به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایبنا رییس شورای حمایت از حقوق تالیف و نشر با اشاره به برگزاری بیست و ششمین نشست این شورا که (چهارشنبه 10 خرداد) برگزار می‌شود، گفت: در این جلسه لایحه جدید حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط آن نقد و بررسی می‌شود.

  سیدعباس حسینی‌نیک،گفت: شورای حمایت از حقوق تالیف و نشر از آبان ماه 89 با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به منظور هماهنگی بین تشکل‌های نشر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های قضایی تشکیل شد تا راهکارهای پیشگیرانه و پیگیری‌های قاطعانه را در بخش‌های صنفی، اداری و حقوقی برای نظم‌بخشی در حوزه تالیف و نشر ارایه کند.

  وی افزود: اعضای این شورا متشکل از نمایندگان حقوقی و مسوولان اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگان تشکل‌های نشر و همچنین بعضی از ناشران بزرگ دولتی و خصوصی، تعدادی از مولفان، مترجمان، ویراستاران، تصویرگران و بعضی از وکلای دادگستری است که در این زمینه تخصص دارند.

  مدیر مسوول انتشارات مجد با اشاره به این‌که نخستین دستور کار شورا، نقد و بررسی لایحه جدید حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط است، گفت: در جلسات گذشته چند ماده از این لایحه نقد و بررسی شده و در این جلسه نیز این روند پیگیری می‌شود و گزارش‌های آن را به معاونت امور فرهنگی و حقوقی وزارت ارشاد ارسال می‌کنیم.

  حسینی‌نیک ادامه داد: هدف از برگزاری این نشست‌ها پرداختن به موضوع حقوق نشر و ایجاد حساسیت در این زمینه است.

   

  به نقل از:

  www.hamshahrionline.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180548
اکنون :
62